Návštěva psího útulku

Návštěva psího útulku Zástupci žákovského parlamentu na ZŠ Holýšov se rozhodli, že na Den zvířat 4. 10. pomohou „Psímu útulku Plzeň Valcha.“
Po předchozí domluvě s panem ředitelem útulku žáci ze všech tříd nosili do školy psí masové konzervy, piškoty a různé pamlsky. Podařilo se shromáždit asi 300 psích konzerv, 160 balení piškotů a celou řadu dalších pamlsků. Do této akce se zapojilo více než 200 žáků.

43 žáci a 3 vyučující odvezli krmivo autobusem do útulku a předali je panu řediteli. Ten byl velmi mile překvapen, jaké množství krmiva žáci nashromáždili. Provedl děti celým areálem, ukázal jim výběhy, kotce a o některých pejscích vyprávěl různě příhody. Při besedě podal informace, jak pečovat o pejsky, jak se zachovat při nálezu opuštěného psa, a odpovídal na dotazy dětí.

Celá akce se dětem velmi líbila a pejskům přinesla užitek.

Někteří žáci písemně zhodnotili akci a zde uvádíme některé úryvky:

J. Vlas 8. B: „…Dozvěděli jsme se plno zajímavých a také užitečných věcí, např. co udělat s pejskem, kterého někdo týrá, anebo co s ním udělat, když ho najdeme na ulici. Celá exkurze byla zajímavá a poučná. Myslím, že jsme si to všichni užili a odnesli si užitečné rady do života.“

Ž. Veselá 3. B: „…V útulku jsme viděli mnoho pejsků. Nejvíce mi bylo líto pejska, který neměl nožičku. Ale přesto byl veselý. Do útulku jsme přivezli mnoho konzerv a piškotů. Denně sní pejskové v útulku asi 10–12 konzerv.“

L. Pudilová, V. Argmanová 6. B: „…Ředitel útulku nám řekl příběhy dvou pejsků se šťastným koncem, i když jsou stále v útulku. Útulek už pomohl 15000 psům a 1000 kočkám. Psí útulek je tam pro pejsky a kočky 24 hodin denně a v tom je obdivujeme. Byl to krásný zážitek.“

Zapsala: M. Kratschmerová

Vytvořeno: 10. 10. 2017