Jan Werich – osobnost měsíce října na 1. stupni ZŠ

Jan Werich – osobnost měsíce října na 1. stupni ZŠ V celém uplynulém měsíci se žáci 1. stupně seznamovali s životem a dílem herce, spisovatele a hlavně pak výjimečného člověka Jana Wericha.

Při hodinách čtení se měli možnost zaposlouchat do umělcova nenapodobitelného přednesu a zasmát se nejen při jeho krásných pohádkách, ale i při ztvárnění Osudů dobrého vojáka Švejka. Při výtvarné výchově vznikly krásné ilustrace k pohádkám Královna Koloběžka I. a Jak na Šumavě obři vyhynuli, ze kterých „odborná“ porota složená z pedagogů a správních zaměstnanců školy vybrala tři nejpovedenější výtvory. Další, tentokrát vědomostní soutěže, se zúčastnilo 29 žáků, ze kterých se 12 žáků stalo úspěšnými řešiteli.
Doufáme, že se osobnost Jana Wericha, jeho humor a lidskost alespoň trochu vryly do srdcí žáků.
Výtvarná soutěž
1. místo- Kristýna Sloupová, Markéta Králíková- 3. C