Informace pro dojíždějící žáky

informace

Od 1. 9. 2018 nebudou žáci potřebovat žádný průkaz na slevu jízdného až do jejich patnáctých narozenin. Dospívající ve věku 15 let a více budou POVINNÍ ke slevové (dětské) jízdence doložit věk úředně vydaným průkazem (OP, cest.pas, ISIC průkaz …..) s vytištěným datem narození.  Jako doklad o věku se budou uznávat staré modrožluté či oranžové průkazky, s podmínkou, že budou fyzicky dobře zachovalé (čitelné).

Dopravci doporučují, aby starší děti cca 10 let (odrostlejší) dále pro jistotu nosily průkazky, popř. jiný doklad, aby se předešlo případným nedorozuměním mezi dětmi a řidiči (ale zejména revizorem, který děti nezná a není schopen jejich věk věrohodně odhadnout).

Průkazky (na zadní straně) už nebude škola potvrzovat, protože slevy na jízdném budou děti využívat bez ohledu na trasu cesty anebo čas (prázdniny) po celé ČR.

Zdroj:

ČSAD autobusy Plzeň