Strašidelná noc ve škole

Strašidelná noc ve škole V pátek 26. 10. 2018 se ve 20.00 před ZŠ Holýšov shromáždila asi 30členná skupina žáků z různých ročníků. Jednalo se o parlamentáře, kteří celí nedočkaví, natěšení a plni očekávání přišli, aby zažili strašidelnou noc ve škole.

Někteří, jak tvrdili, se na tento okamžik těšili celý týden a nemohli ani dospat. Po vstupu do budovy školy se šli žáci nejprve ubytovat. Spací pytle a vše potřebné na spaní si rozložili v prostorách tělocvičny. Následoval společný program, který spočíval ve výrobě strašidelných, halloweenských a hororových doplňků na focení (viz fotografie). Co by to přece bylo za halloweenskou noc bez stylové fotky! Některé tato aktivita tak nadchla, že kdyby mohli, vyráběli by až do rána. Po společné fotografii však následoval další program. Děti se rozdělily podle zájmu a věku na dvě skupiny. „Nebojsové“ se vydali do 1. patra školy sledovat hororový film. Přestože někteří před hororem vedli silácké řeči, jejich výkřiky byly slyšet po celé škole. Stateční jedinci však s vypětím všech sil vydrželi až do úplného konce. Mezitím druhá skupina hrála hry se strašidelnou tématikou, vyprávěla horor story a luštila tajnou halloweenskou šifru. Když se poté všichni opět sešli, mohli si zazpívat písničky za doprovodu harmoniky a kláves. Někteří jedinci se dokonce pokoušeli o výrazový tanec. Jiné zaujaly Černé historky. To už byl ale čas jít spát. Zvláště parlamentáři, kteří zažili hororové běsnění, měli s usínáním trošku problém. Postupně se však podařilo usnout všem. Po nabyté noci se ráno všichni sešli ve školní kuchyňce na dobré snídani. To už ale zbývalo jen sbalit spacáky a hurá domů!

PS: Děkuji všem zúčasněným pedagogům za příjemně strávenou noční směnu J.

Za žákovský parlament Tereza Vicianová

Vytvořeno: 12. 11. 2018