Oslava Dne Země

Oslava Dne Země V sobotu 20. dubna v rámci projektu „ UKLIĎME ČESKO „, se i naši žáci společně se svými rodiči zapojili do úklidu města. Akci jsme nazvali OSLAVA DNE ZEMĚ – Ukliďme Holýšov.

Oslava Dne Země

Nejprve se před školou sešlo v 10,00 hodin více než 150 účastníků, rozdali jsme si rukavice, pytle a provázky a každý ročník vyrazil na předem domluvený přidělený úsek. Ten jsme už předem konzultovali s paní starostkou a místostarostkou. Část rukavic a pytlů jsme obdrželi od organizátorů celostátního projektu, další část zakoupila škola. Všichni účastníci obdrželi také poukázky na oběd v komunitním centru, kde se o všechny vzorně postaraly členky Klubu rodičů paní Hrstková, Šťastná, Farkašová, Pelikánová a Hamerníková Všichni mlaskali nad výtečným gulášem, těstovinovým salátem, palačinkami či párkem v rohlíku. Poté si mohl každý zájemce nabarvit kamínek, vyrobit malý výrobek či roztřídit správně odpad. Po splnění úkolu odměnou byl sáček se semínky, kterými si každý může osadit svůj kbelík. Až semínka vyrostou, mohou zaslat fotografii na zsholysov@zsholysov.cz.

Společně se nám podařilo uklidit 850 kg odpadu a 80 kg starých pneumatik. Všem, kteří na tuto akci přišli a není jim lhostejná naše Země, patří velký dík.

Vytvořeno: 26. 4. 2024
Poslední aktualizace: 26. 4. 2024 14:06