Návštěva Domu dějin Holýšovska a kostela sv. Petra a Pavla 2. D

Návštěva Domu dějin Holýšovska a kostela sv. Petra a Pavla 2. D Hned po víkendu jsme zavítali do Domu dějin Holýšovska a také na návštěvu holýšovského kostela.

Nejdříve nám pan Štefan Rolík ukázal vlastnoručně zdobené velikonoční kraslice, poté i vysvětlil, jak postupuje při jejich tvorbě, a nakonec nám ukázal, jak vajíčka zdobí a barví. Celý tento proces děti velmi zaujal, natož když si jedna žákyně mohla zdobení vajíčka voskem zkusit. Všichni žáci si pak mohli vyzdobit a odnést domů plastové vajíčko, vyluštit záludnou tajenku a vyzkoušet si zábavnou hru. Za program v Domě dějin Holýšovska patří velký dík také Janu Valešovi. Než jsme se vrátili do školy, ještě nás pan Jan Glac vzal na prohlídku holýšovského kostela sv. Petra a Pavla.

Vytvořeno: 26. 3. 2024
Poslední aktualizace: 26. 3. 2024 10:37