Obsah

Štafetový pohár

Typ: ostatní
Štafetový pohár Dne 28.4. se šestnáct sportovců ze ZŠ Holýšov vypravilo poměřit své síly v běhu do Horšovského Týna. Díky tomu, že se jednalo o nepostupovou soutěž, mohli výjimečně navštívit náš „starý“ okres - Domažlice.

Na atletickém ovále se sešlo celkem třináct družstev, ve kterých bylo vždy osm dívek a osm chlapců. Závodilo se ve dvou kategoriích – mladší (1.-3. třída) a starší (4. a 5. třída). Proběhly dva štafetové závody (8x100m a 8x200m) a dvě doplňkové soutěže (skok snožmo z místa a hod 1kg medicinbalem).

První závod běželo družstvo starších v pořadí: Sofie Farkašová, Michael Kaas, Michaela Lukášová, Aleš Farkaš, Kateřina Burdová, Marek Toman, Eliška Polívková a Antonín Kovář. Závod byl rozběhnutý výborně a Holýšov byl prakticky po celé délce tratě ve vedení. Mladší družstvo zatím fandilo a okoukávalo taktiku. Když byl odstartován jejich závod, první úsek rozběhla Anna Valachovičová. Po ní pokračovali Patrik Lukáš, Ellie Ježková, Adam Všechovský, Alena Šťastná, Jakub Ruský, Nela Tiefenbachová a finálový úsek patřil Zděňkovi Lukášovi. Ačkoliv všichni běželi ze všech sil, skončili ve svém rozběhu poslední, ne však celkově mezi všemi družstvy.

Následovaly štafety 8x200m, které běžel vždy tým namíchaný z mladší i starší kategorie. Byl to velmi napínavý souboj, protože každá škola zvolila jiné pořadí mladších a starších, a tak bylo těžké předpovídat, jak se závod bude vyvíjet. Holýšov nakonec doběhl za mohutného aplausu jako druhý! Po sečtení všech výsledků se naše škola umístila na krásném (i když mezi lidmi trochu neoblíbeném) čtvrtém místě.

V závěru je ještě nutné zmínit, že kromě této bramborové medaile s námi v autobuse jela i jedna stříbrná medaile. Tu si vybojovala Eliška Polívková svým skokem z místa dlouhým 190cm.

Všem malým i větším závodníkům moc gratulujeme. Naši školu reprezentovali opravdu skvěle!

Vytvořeno: 4. 5. 2023
Poslední aktualizace: 4. 5. 2023 9:12
Autor: Správce Webu