Obsah

Atletický čtyřboj

Typ: ostatní
Atletický čtyřboj atletický čtyřboj

V úterý 27.9. vyrazilo 20 žáků 6.-9. tříd reprezentovat naši školu do „nového okresu“ Plzeň jih. Cílem cesty byly Přeštice, kde se na atletickém stadionu konal Atletický čtyřboj. Předpověď počasí nebyla příznivá, a tak si řada dětí vezla i zimní bundy, teplé mikiny a k vidění byly i čepice a rukavice. Podmínky pro sportování venku byly opravdu velmi těžké, foukal silný vítr, místy pršelo a rtuť teploměru nepřekročila 13 stupňů. Poslední roky, kterým „šéfoval covid“ navíc sportování příliš nepřály, a tak jsme neměli velká očekávání. Přesto podali naši žáci moc pěkné výkony.

Ze všech musím vypíchnout především první místo Elišky Hynčíkové z 9.B v kategorii starších dívek (se součtem bodů 1600). Za sebou tímto nechala 33 závodnic. Z mladších žákyň se nejlépe dařilo Elišce Bernklauové, která vybojovala 10. místo z 28 závodnic. (Na obě jmenované navíc prozradím, že byly poctivě trénovat skok do výšky dokonce o víkendu!) Mezi 32 staršími žáky skončil na skvělém čtvrtém místě Míra Man a se součtem bodů 1693 mu o pouhých 29 bodů unikla bronzová medaile. Z mladších žáků podal nejlepší výkon Jakub Voráček, který obsadil mezi 28 závodníky celkem 10. příčku.

V soutěži družstev skončila naše škola třikrát na třetím místě, takže si většina žáků přivezla bronzové medaile. Jen mladší dívky skončily páté, a tak si musí na své medaile počkat a pokusit se zabojovat příště.

Všem sportovcům moc gratulujeme a děkujeme za vynaloženou energii, které museli v takové zimě vynaložit mnohonásobně více...