Zeměpisné přednášky

Zeměpisné přednášky info

Ve středu 14.12. se v učebně zeměpisu uskutečnil blok tří zeměpisných přednášek našeho bývalého žáka Jakuba Greschla.

Každá z nich měla délku trvání jednu vyučovací hodinu a jednotlivá témata byla následující: Irsko, Finsko, Vánoční zvyky ve světě.

Akce byla určena pro vybrané žáky 7. a 9. ročníku, kteří mají alespoň trochu zájem o zeměpis a cestování.

Každé přednášky se zúčastnilo přibližně 30 žáků, většina z nich absolvovala celý blok.

Celé zeměpisné dopoledne bylo velmi zdařilé, účastníci pozorně naslouchali a i pro přednášejícího vytvořili velmi příjemné prostředí, za což si zaslouží velkou pochvalu.

Mimo velkého množství fotografických materiálů byly pro děti přínosem Kubovy osobní zážitky z navštívených míst, které daly celému vyprávění správný náboj.

Dle odezvy účastníků je nejvíce zaujalo vyprávění o Finsku, týkající se mj. návštěvy vesničky Santa Klause a výjezdu do divočiny na pozorování medvědů.

Na závěr každého bloku došlo ke stručnému shrnutí podstatných poznatků, a tak si každý účastník určitě bude pamatovat například to, že Finové mají úžasný vztah k přírodě a že Irové jedí velmi tučná jídla.

Kubovi děkujeme za příjemné dopoledne a přejeme mu mnoho dalších cestovatelských zážitků. Další setkání máme naplánováno na pátek 9. června 2023, témata ještě společně doladíme😊.

Milan Ondrášik

Vytvořeno: 15. 12. 2022