Sportovní den 5.-8. ročník

Sportovní den 5.-8. ročník Na 8.6. si žáci 5. – 8. ročníků vybrali dopolední program z několika nabízených aktivit - dívky kombinaci přehazovaná + vybíjená, chlapci fotbal + florbal a disciplíny pro všechny - badminton, stolní tenis, deskové hry a šachy + dáma a vycházka do přilehlých lesů.

Žáci 9. tříd se podíleli na organizaci celého dne.

Badminton se hrál v hale na jeden vítězný set. Kdo první dosáhl 11ti bodů, vyhrál a získal tak 1bod. Účastnilo se celkem13 žáků, 1. místo Vanesa Kaděrová, 2. místo Jiří Stehlík, 3. místo Natálie Líbalová.

Utkání ve stolním tenisu proběhla v malé tělocvičně. Skupina osmých tříd hrála čtyřhry, na prvním místě se umístili Martin Jelínek a Jakub Šindelář byli první, druhý byl Jiří Stehlík s Tomášem Syrovátkou a třetí byly Kovačíková a Čiperová. Sportovci 5.-7. ročníků hráli klasické dvouhry a umístili se následovně: 1. Jan Kolbaba, 2. Dominik Šnirc, 3. Antonín Líbal. Ve volných chvílích hráli obíhanou.

Přehazovaná se hrála na venkovním tartanovém hřišti a celkem si ji toto dopoledne zahrálo 39 dívek 7. a 8. ročníků a 34 dívek 5. a 6. ročníků. Družstva se losovala a hrálo se vždy na dvě skupiny systém „každý s každým“ a na závěr finále mezi vítězi obou skupin. V mladší kategorii zvítězilo pětičlenné družstvo ve složení Andrea Nečasová, Sofie Zámostná, Kristýna Carvanová, Markéta Ondrášiková a Martina Procházková. Šestá hráčka byla vždy „hostující“. Ve starší kategorii zvítězilo družstvo ve složení Adriana Smrčková, Magdalena Menclová, Klára Hlaváčová, Veronika Křížková, Gabriela Multrusová, Jarmila Kolářová a Nicol Korčíková.

Utkání ve vybíjené se odehrálo mezi 73 děvčaty 5. až 8. ročníků. První část tvořila děvčata 5. a 6. ročníků a druhou pak 7. a 8. ročníků. Po přivítání všech hráček na hrací ploše a udělení základních organizačních pokynů, se v každé polovině utkání po vylosování čísel vytvořily čtyři skupiny. O správnou atmosféru zápasů se postaraly v tu chvíli nehrající žákyně, které nadšeně povzbuzovaly své kamarádky. V kategorii 5. a 6. třída zvítězilo družstvo Holá V., Žigmundová K., Šlajsová D., Procházková M., Zámostná S., Černohorská T., mezi staršími (tj. 7. a  8. třídy) Tauscherová L., Pilíková K., Lorencová J., Ticháčková T., Hlaváčová K., Kreysová B., Inderholcová V., Smrčková S. Na závěr každé družstvo vybralo nejaktivnější hráčky a všechna družstva byla oceněna sladkou odměnou.

Florbalu se účastnilo celkem 86 hráčů. Hrálo se na malé branky 3 na 3 bez brankářů, 8 minut hrubého času na dvou hřištích, která vznikla na tartanovém fotbalovém hřišti.

Mezi hráči 7. ročníku zvítězil tým 7.A I ve složení Fichtl, Kouřil, Man, Molnár, Stoklasa.

Mezi hráči 8. ročníku zvítězil tým 8.B ve složení Bauer, Kaděra, Krammer, Majer, Ortman (8.C).

Ve vzájemném zápase potom vyhrál tým 8. B (viz. výše).

V kategorii mladších dopadlo soupeření následovně:

Mezi 5. ročníky zvítězil tým 5.B I: Duffek, Hrubant, Slavíček, Tiefenbach, Šleis.

Mezi 6. ročníky zvítězil tým: 6.C – Toman, Giňa, Jurgovský, Bahleda, Runkas, Dvornák.

Ve vzájemném zápase potom vyhrál tým 5.B I (viz. výše).

Na kopané se odehrálo neuvěřitelných 44 pětiminutových zápasů. Mladší hráli systémem každý s každým (21 zápasů), starší na skupiny, pak play - off (23 zápasů). Až na ošklivý úraz žáka ze 6.B měl turnaj spád a dobrou úroveň. Ve starší kategorii zvítězilo mužstvo vedené Dávidem Majerem z 8.B ve složení Krammer, Zahoř, Bauer a Kaděra. Mladší kategorii vyhrál tým Škárka, Duffek, Bauer, Karda a Polo.

deskových hrách a šachách nás informovali žáci 9. r., kteří tam pomáhali: Před vyučováním jsme se sešli v šatně a šli jsme do altánu. Zde jsme se rozdělili na 3 skupiny. První skupina hrála šachový turnaj, druhá skupina hrála jiné deskové hry a třetí skupina se učila hrát šachy. V šachovém turnaji vyhrál Jakub Steinbauer, jenž porazil všechny soupeře. Po šachovém turnaji se šachisté přidali k deskovým hrám. Na konci dne, berouce si čokoládu, jsme se rozloučili a vydali jsme se na oběd.

Na vycházku šli všichni dohromady, cesta vedla přes tankodrom do Horní Kamenice (v hospodě proběhlo občerstvení), cesta zpět z H. Kamenice přes Kejvákovu vyhlídku (cca. 13km).

Vytvořeno: 21. 6. 2022
Poslední aktualizace: 21. 6. 2022 11:22