Projekt Karel IV. A středověk ve 4.A a 4.B

Projekt Karel IV. A středověk ve 4.A a 4.B 14. květen je den, kdy se narodil r. 1316 jedenáctý český král, Karel IV. Protože patří mezi naše nejvýznamnější krále a ve vlastivědě probíráme středověk, věnovali jsme tomuto tématu celý den.

V matematice jsme počítali a dozvídali se ze šifer údaje o jeho životě, informace se doplňovaly při českém jazyce v rozborech vět, ve vlastivědě jsme pak vyhledávali na počítačích správné odpovědi na otázky, při čtení ve skupinové práci se četly zajímavosti o středověkém lékařství, hostinách, hygieně a společnosti. Při hudební výchově se poslouchala středověká hudba a promítaly se středověké hudební nástroje, při pracovních činnostech vyráběli žáci rytíře a při výtvarné výchově vznikala gotická okna. Při realizaci projektu vyučující 4. ročníku prokázali, že týmová práce jim není cizí, žáci se nabídnutým činnostem věnovali s chutí a nadšením.

Vše jsme vystavili ve třídách a na nástěnce na chodbě.

Monika Lerchová

Vytvořeno: 1. 6. 2022