Dětský den prvního stupně (1. - 4. tříd)

Dětský den prvního stupně (1. - 4. tříd) Na Mezinárodní den dětí 1.6. byl „den jako malovaný“, a tak nic nebránilo tomu, aby mohli „tělocvikáři“ za pomoci žáků 9. ročníků zorganizovat naplánované zábavné dopoledne.

To se odehrávalo na školní zahradě, tartanovém hřišti i hřišti s mantinely. Třináct tříd – třináct stanovišť. Každá třída dostala společně se svými učiteli a průvodci – deváťáky – do ruky plánek s označeným „zahajovacím stanovištěm“ a tabulku na zapisování výsledků. Pak už se vždy 15min závodilo, padalo, fandilo, smálo se a někdy i plakalo, než se třída přesunula k další aktivitě. Děti si vyzkoušely skákat v pytli, běhat slalom v holínkách, házet na basketbalový koš, ujet na koloběžce úsek v co nejkratším čase, nést míček na lžíci, strefovat se pytlíkem do obruče, navinout kapra na udičku, skočit z místa do dálky, strefit florbalovou hokejkou míček do branky, hodit ringo kroužky na tyčku, proběhnout co nejrychleji překážkovou dráhu, lézt jako rak nebo hodit dvoukilovým medicimbalem nejdál, co to jde.

Všechno běželo jako na drátkách, děti i paní učitelky byly nadšené a na každého čekala na závěr sladká odměna nebo třeba i diplom či medaile.

Soňa Adámková

Vytvořeno: 7. 6. 2022