Rocková krabička

Rocková krabička 1 20.12.

V pátek 20. 12. 2019 byl v rámci Vánočního dne pro žáky 4. – 8. tříd připraven hudební program s názvem Rocková krabička.

Nejprve dva muzikanti žákům 4. a 5. tříd zábavnou formou představili hudební styly pop, reggae, blues a hip hop. Žáci se interaktivní formou dozvěděli o původu těchto stylů i významných interpretech. Děti měly možnost si s hudebníky zazpívat a také zasoutěžit. Většině dětí se program líbil.

Po velké přestávce se do kina přesunuli žáci 6. – 8. tříd, kteří se během šedesáti minut seznámili s nejznámějšími rockovými kapelami, interprety 20. století a jejich tvorbou. Program byl doplněn o živé ukázky např. Beatles, Elvise Presleyho či Nirvany. Velký úspěch u žáků měla závěrečná část vystoupení, kdy interpreti vytvářeli text písně na základě asi 10 slov, která jim postupně nadiktovali žáci i učitelé. Rovněž žákům 2. stupně se připravený program líbil.

Petra Šebková

Vytvořeno: 16. 1. 2020