Beseda s Ivetou Irvingovou

Beseda s Ivetou Irvingovou 1 9.ročník

V úterý 10.12. měli žáci 9. ročníků možnost setkat se s Ivetou Irvingovou a vyslechnout poutavé vyprávění o životě jejího otce gen. Jana R. Irvinga, který byl letcem 311. bombardovací perutě RAF ve Velké Británii. Vyprávění bylo doplněno dokumentem mapujícím osudy Jana R. Irvinga od dětství, přes působení za 2. světové války a dobu po válce, kdy jeho rodina prošla perzekucemi v době totality. Žáci rovněž zhlédli dokument z roku 1944, který zachycuje gen. Irvinga a jeho posádku přímo v bojové akci. Beseda byla obohacena velkým množstvím unikátních předmětů, které si žáci se zájmem prohlédli. Druhou část besedy vyplnil Pavel Kalina, patřící k novodobým válečným veteránům. Ten žáky zaujal vyprávěním o zahraničních misích, kterých se sám zúčastnil.

Hana Štěpánová

Vytvořeno: 30. 12. 2019