Národní muzeum

19.3.2019

Exkurze do Národního muzea

V úterý 19. 3. 2019 se vypravilo 50 žáků tříd 6. B a 6. C se svými třídními učitelkami na exkurzi do Národního muzea v Praze. Všichni jsme se plni očekávání sešli na vlakovém nádraží v Holýšově, dobrou náladu nám nezkazilo ani čtyřicetiminutové zpoždění vlaku. Po téměř dvou hodinách jsme dorazili na Hlavní nádraží v Praze a vydali jsme se do Národního muzea.

Navštívili jsme výstavu 2 x 100, na které jsme se seznámili se dvěma sty nejvýznamnějšími a nejzajímavějšími exponáty muzea. Každý si mezi historickými, přírodovědnými a uměleckými předměty našel svého favorita, který jej nejvíce zaujal.

Česko-slovenská / Slovensko-česká výstava přibližuje soužití Čechů a Slováků ve společném státě, ukazuje také konkrétní osudy obyčejných lidí. Žáci dostali od svých třídních učitelek pracovní listy, které jim pomohly se na výstavě orientovat. Úkoly se vázaly k následujícím tématům: Školství, Politika, Krajina, Architektura, Město a venkov, Volný čas.

Po zhlédnutí obou výstav jsme se vrátili na Hlavní nádraží, odkud nás vlak dovezl zpět do Holýšova, tentokrát již bez zpoždění. Exkurze se podle mínění žáků i učitelů vydařila.

P. Šebková, M. Krafčiková

Vytvořeno: 25. 3. 2019