Exkurze 8.ročníku v Plzni

31.1.2019

Návštěva Střední školy Informatiky a finančních služeb

Dne 31.1.2019, jsme jeli navštívit Střední školu informatiky a finančních služeb v Plzni. Škola je sama o sobě poměrně velký areál, skládající se z cvičební haly a dvou budov. V každé z nich nám byly představeny odlišné obory s různými zaměřeními. Většinu exkurze jsme ale, co se týče seznamování se s obory na škole, strávili ve druhé budově.

I když většina oborů je zde zakončena maturitou, nalézá se zde i takový, který zakončíte výučním listem. Jedná se o manipulanta logistického provozu (poštovního dopravce).

Další 3 obory – finančnictví, logistika a informatika, se zakončují maturitní  zkouškou. Každý nám byl pečlivě představen a některý i prakticky vyzkoušen. Od založení účtu pro banku, přes internetové bankovnictví z pohledu banky, až po poštovního dopravce. Toto osobní zkoušení nám bylo umožněno ve druhé budově.

V hlavní části areálu proběhlo seznámení s informatikou, programátorstvím a všeho, týkající se počítačů. Tam sice praktická zkouška neproběhla, ale i přesto bylo vše skvěle představeno a nebylo jí ani třeba. Závěrem celé exkurze bylo provedení po areálu.

Lidé zde byli velmi milí a ochotní a pokud by někoho zaměření strejného druhu zajímalo, tato škola může být jedním z možných míst.

Johana Auerveková

Vytvořeno: 5. 2. 2019