Čtvrťáci v divadle

Čtvrťáci v divadle Ve čtvrtek 24. 1. 2019 navštívili žáci čtvrtých ročníků divadlo Alfa v Plzni.

Po příjezdu na místo a po odložení kabátů a bund do šatny žáky čekalo divadelní představení s názvem Cesta do středu Země (sopouchem Milešovky). Žáci tak mohli sledovat napínavou cestu skupinky plzeňských dětí na nejvyšší horu Českého středohoří – Milešovku. Poté, co vchod do jeskyně, kterou zkoumaly, zasypalo kamení, hledaly cestu ven a dostaly se hloub do středu Země. Postupně poznávaly svět prehistorických příšer. Samozřejmě vše nakonec dobře dopadlo a děti se po dlouhém a dobrodružném putování dostaly zpět na zemský povrch. Samotná inscenace kombinovala divadelní prostředky s projekcemi a triky světa filmu.

Když žáci poděkovali hercům za jejich představení potleskem, museli jako jediní zůstat sedět v hledišti. Ale ne, nebojte se, nechtěli z nich udělat další prehistorické příšery do představení.  Měli totiž sjednanou prohlídku divadla, kterou je provedla jedna z hereček zhlédnuté inscenace. Nejenže se žáci dozvěděli, jak se jmenují jednotlivé části divadelní scény, a kteří lidé stojí za vznikem divadelních představení, ale mohli si i vyzkoušet,  jak pan zvukař umí pomocí mikrofonu změnit jejich hlas. Pan osvětlovač jim pak ukázal, jak dovede měnit barvu scény.

Myslíte si, že už toho viděli a slyšeli dost? Ale vůbec ne! Ještě je totiž čekala výprava do divadelních dílen, kde jim pan scénograf vyprávěl o historii divadla všeobecně a o tom, jak se připravují, vyrábí a opravují kulisy, loutky a kostými. Vyvolení jedinci si dokonce mohli některé kostými i vyzkoušet.

To už se ale blížil konec našeho putování. Před cestou zpět do školy už zbývalo jen jediné... No samozřejmě, lahodná a vydatná svačinka! Tu si děti vychutnaly v prostorách divadla, kde pro ně dokonce otevřeli i místní bufet. S plným žaludkem se pak všichni vrátili spokojeně do Holýšova.

Vytvořeno: 29. 1. 2019
Poslední aktualizace: 29. 1. 2019 9:16