Projekt Etiketa a Žákovský ples 1. stupně

Projekt Etiketa a Žákovský ples 1. stupně Od začátku školního roku se na naší škole věnujeme tématu Etiketa neboli souboru pravidel zdvořilého chování ve společnosti. Toto téma se dá zařadit do všech předmětů.  Probírali jsme chování ve škole, při vyučování, během přestávek, v jídelně atd. Samozřejmě že jsme zařadili i téma chování na ulici, v dopravním prostředku, na nákupu, na návštěvě, v restauraci, v divadle, na koncertě, v kině atd. Vyvrcholením tohoto projektu na I. stupni byl žákovský ples, který se uskutečnil 17. 3. v sále Kulturního domu v Holýšově.

16. 3. mu předcházel dopolední program, který byl zaměřen na chování na plese, v restauraci, na koncertě, na úřadě a muzeu. Hlavní dění se odehrávalo v  kulturním domě, kde probíhal výukový program s názvem Přípravný ples, který vedla Helena Komasová z centra prevence Pochodeń. Během něj se chlapci naučili, jak požádat dívku o tanec, jak ji odvést na parket, jak s ní tancovat a odvést ji zpět ke stolu a poděkovat. Všichni byli slušně oblečeni, sál byl slavnostně vyzdoben na sobotní ples a jako odměnu byl pro všechny zúčastněné připraven raut, kterého se chopila cateringová společnost z Plzně z restaurace Řemenda. Zase si všichni vyzkoušeli slušné chování při takovýchto příležitostech. Celý tento den by se nemohl uskutečnit bez financování z grantu města, ze sponzorských darů, nemalého  příspěvku Klubu rodičů, z peněz vybraných při sběru starého papíru a kartonu a samotného přispění všech zúčastněných. Den se moc povedl a věřím, že si z něj všichni odnesli hodně nových poznatků.

17. 3. od 10,00 vypuklo plesové dopoledne pro žáky I. tříd a jejich rodinné příslušníky. Velkým překvapením pro nás bylo, že v dopoledních hodinách se této akce zúčastnilo kolem 200 lidí. Malé dámy a pánové předvedli vše, co se v pátek naučili, včetně 4 tanců – mazurky, letkisu, ptačího tance a makarény. Bylo to dojemné, někteří odcházeli se slzami v očích.

Odpoledne v 16,00 byl slavnostně zahájen samotný ples žáků 2. – 5. tříd. Letošní novinkou bylo sezení s rodiči u stolu, programu se chopili žáci 5. tříd, hrála živá kapela JENNY z Plzně a komentátor Radek Nakládal byl taky super. Velkým překvapením bylo vystoupení učitelek a asistentek I. stupně společně se všemi páťáky. Samozřejmě učitelky byly v roli Rebelů a páťáci byli za vzorňáky. Celý ples byl v duchu slušného společenského chování a úsměv na tvářích odcházejících ukazoval radost a spokojenost z daného dne.

Autor článku: Monika Lerchová

Vytvořeno: 27. 3. 2018