Dětský den v Merklíně

Dětský den v Merklíně Žáci 3. tříd strávili v pondělí 4. 6. Den dětí sportovními aktivitami v nedalekém Merklíně.

„Na Den dětí jsme jeli 4. 6. 2018. Byli jsme v Merklíně. Jeli jsme autobusem, bylo tam hrozné horko. Rozdělili jsme se do skupin, pak k nám přidali kamaráda. Naše skupina dostala Lukáše, špatně viděl a mluvil pomalu, ale byl šikovný. Líbilo se mi, že jsme pomáhali dětem.“

„Na Dnu dětí jsme byli v pondělí 4. 6. 2018. Den dětí byl v Merklíně. Jeli jsme tam autobusem. Soutěžili jsme v různých disciplínách a pomáhali jsme tam postižené holčičce, která se jmenovala Adélka. Ke konci jsme všichni kreslili obraz a dostávali jsme odměny a taky jsme si tam mohli něco koupit. Líbilo se mi, že jsme soutěžili a pomáhali té holčičce. Nelíbilo se mi, že tam bylo strašné horko a přála bych si, abychom tam jeli znovu. Moc děkuji paním učitelkám.“

„První hodinu jsme byli ve škole a hráli jsme hry. Když jsme přijeli do Merklína, každý do skupiny dostal kamaráda, o kterého jsme se museli starat. Soutěžili jsme v různých disciplínách: slalom, hod do dálky, hod na kužel, oběhnutí fotbalového hřiště, florbal. Nakonec jsme mohli plnit úkoly za odměnu: shodit plechovky a vybrat si plyšáka, něco si nechat namalovat na obličej, nebo si něco koupit. Hlavní bylo, abychom se najedli a napili. Mohli jsme jít tancovat, po tancování jsme se mohli jít osvěžit, potom jsme malovali obrazy. Nakonec bylo vyhlášení a dostávali jsme odměny. Potom jsme už jeli domů.“

„Začalo to tím, že jsme ráno přišli do školy. První hodinu jsme totiž byli ve škole a hráli stolní hry. Pak jsme šli do šatny a ze šatny do autobusu. V autobusu jsme jeli docela dlouho. Do Merklína je to dlouhá cesta. Jely tam dva autobusy, protože tam byly všechny třetí třídy (3.A, 3.B, 3.C a samozřejmě 3.D). V Merklíně byl Den plný sportu. Rozdělili jsme se do týmů po šesti. Každý tým dostal jedno integrované dítě – holku nebo kluka, a s tím plnil různé úkoly, při nichž jsme hodně běhali a házeli. Když jsme splnili všechny úkoly, tak jsme si mohli nechat něco namalovat na obličej nebo si koupit něco k jídlu nebo k pití. Pak jsme tancovali. Nakonec jsme jeli do školy a domů.“

Vytvořeno: 12. 6. 2018
Poslední aktualizace: 12. 6. 2018 13:06