Okresní kolo soutěže v německém jazyce

Okresní kolo soutěže v německém jazyce 1 info

Dne 8. 3. 2023 proběhlo v prostorách Střediska volného času Radovánek

v Plzni okresní kolo Soutěže v německém jazyce. Účastníci poměřili své síly v poslechu, následně v ústní části – žáci vyprávěli převážně o sobě, poté hovořili na jedno z vylosovaných témat. Součástí soutěže byl také popis obrázku v německém jazyce. V kategorii 7. ročníků soutěžilo 9 žáků okresu Plzeň-jih. Žákyně naší školy Markéta Ondrášiková ze 7.C si díky skvělému poslechu a vynikajícímu mluvenému projevu odvezla 1. místo. „Bramborovou medaili” získala rovněž výborná Helena Bublová, taktéž ze třídy 7.C.

V kategorii 8. a 9. ročníků se soutěže zúčastnilo 10 žáků. Tereza Kovačíková z 9.B obsadila pěkné 4. místo. Své „síly” poměřila i s o rok staršími žáky Žaneta Veselá z 8.A, která se umístila na 8. místě.

Všem čtyřem žákyním děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Vytvořeno: 10. 3. 2023
Poslední aktualizace: 10. 3. 2023 9:05