Pyžamový den

Pyžamový den Parlamentáři se rozhodli, že podpoří zdraví spánek svých spolužáků a vymysleli si svůj vlastní projekt na toto téma.

Nejprve na třídnických hodinách uskutečnili průzkum, aby zjistili, jak jsou na tom se zdravím spánkem jejich spolužáci. Ve vytvořené anketě žáci odpovídali na dvě jednoduché otázky: „V kolik hodin chodí spát a v kolik hodin vstávají?“.

Poté se sami parlamentáři zapojili do osvěty svých spolužáků tím, že na třídnických hodinách přednesli referát a vedli diskuzi na téma zdraví spánek.

Celá akce vyvrcholila 15. 3. 2019 na Světový den spánku (21. 3. 2019 Mezinárodní den zdravého spánku), kdy se na naší škole konal Pyžamový den. Žáci se tedy ráno po probuzení nemuseli zdržovat převlékáním se a mohli do školy přijít v tom, v čem spali, tedy v pyžamu. Zároveň se od svých zástupců z žákovského parlamentu dozvěděli něco o historii pyžama.

Výsledky zmiňované ankety a další zajímavosti týkající se zdravého spánku a pyžama jako spacího oděvu si žáci mohli přečíst na nástěnce v přízemí, za kterou děkujeme p. uč. Korelusové.

Na schůzce žákovského parlamentu proběhlo zhodnocení celé akce. Ohlasy byly pozitivní, zejména mladší ročníky byly pro, aby se akce konala i několikrát do roka.

Vytvořeno: 28. 3. 2019
Poslední aktualizace: 28. 3. 2019 10:24