Den jinde

Den jinde Zástupci ŽP se rozhodli zúčastnit akce „DEN JINDE.“ Jedná se o spolupráci škol na platformě žákovských parlamentů. Cílem je seznámit se se žáky z jiné školy a jejich aktivitami v žákovském parlamentu. Letos spolupracujeme s žákovským parlamentem ze ZŠ Stod.

První akce se konala 5. dubna v ZŠ Stod, které se zúčastnilo několik zástupců ŽP z naší školy. Žáci si nejprve prohlédli prostory v budově 1. stupně a pak přešli do budovy pro 2. stupeň. Potom děti zhlédly prezentaci o jejich škole a činnosti žákovského parlamentu. Při další činnosti byli žáci rozděleni do skupin a měli zjistit, co mají navzájem společného. Po skončení aktivity ve skupinách se všichni přesunuli do žákovské kuchyňky, kde na ně čekalo příjemné občerstvení.

Třetí vyučovací hodinu se děti zúčastnily výuky ve třídách podle svého ročníku. Na závěr si společně vyrobily plyšové kuřátko na špejli do květináče.

Byla to zajímavá zkušenost a den se všem moc líbil.

Příští akce proběhne 27. dubna v ZŠ Holýšov.

Zapsala Karolína Pálková

Vytvořeno: 19. 4. 2023