Akce ŽP - Den jinde

Akce ŽP - Den jinde Cílem akce „ Den jinde“ je, aby spolu dokázali komunikovat žáci dvou škol, kteří zastupují parlament. Naše škola spolupracovala se Základní školou Stod.

Ve čtvrtek 27. 4. 2023 naší školu navštívilo několik žáků stodské školy, zastupující parlament. Náš den začal v Domě dějin Holýšovska, kde si pro nás pan Valeš připravil povídání o historii Holýšova a několik her. Dále jsme pokračovali do školy, kde jsme stodské žáky provedli, ukázali jim několik učeben a poté zavedli do školní jídelny, kde je čekalo občerstvení v podobě chlebíčku a zákusku. Následně se žáci Stoda rozdělili do několika tříd a 3. vyučovací hodinu strávili s námi, aby zjistili, jak funguje výuka na naší škole.

Poslední aktivitu si pro nás připravila paní Vítková, a to v podobě zdobení tašek. Každý žák jak stodské, tak i holýšovské školy dostal tašku, kterou si mohl vyzdobit dle své libosti. Celá akce skončila v 11:40, tedy po 4. vyučovací hodině.

Děkujeme žákům stodské školy za příjemně strávené dopoledne a také panu Valešovi, paní Vítkové a paním kuchařkám.

Zapsala Markéta Ondrášiková

Vytvořeno: 4. 5. 2023