Povídání s au-pair Míšou Ušiakovou

V pátek 6.6. 2014 se k nám do školy po několika letech vrátila naše bývalá žákyně Míša Ušiaková. Za dobu přibližně 8 let, před kterými ukončila svoje studium na naší škole, vystudovala SŠ a poté na 2 roky odjela pracovat do USA jako au-pair.

Během této doby získala spoustu zajímavých zkušeností a zážitků, o které se podělila s žáky 9. ročníku. Žákům a žákyním vyprávěla o tom, jak se k práci au-pair dostala, které kroky musela učinit, aby tuto práci mohla vykonávat, a přidala mnoho dalších zajímavých věcí. Připomněla pověstnou americkou pracovitost a vstřícnost, popsala, jak se změnila její angličtina z té školní na tu "opravdovou", popsala žákům, jak nás Čechy vidí Američané, a velmi zajímavým bodem diskuze byla zmínka o americkém zdravotnictví, které je bohužel proslulé astronomicky vysokými cenami za ošetření, která my Češi míváme téměř zdarma (ale málokdy si toho vážíme....).

Povídání bylo opravdu velmi poutavé a žáky neobyčejně zajímalo, o čemž svědčí i fakt, že mnozí s Míšou zůstali ve třídě i během velké přestávky, aby se mohli zeptat na mnoho dalších informací.

Za naši školu bych chtěla Míše velmi poděkovat, že si na nás našla čas, a budu se těšit na další "příště".

.

Vytvořeno: 31. 7. 2017