Okresní kolo v přespolním běhu

Okresní kolo v přespolním běhu přespolní běh

V pondělí 26.9. se reprezentanti ZŠ Holýšov zúčastnili okresního kola v přespolním běhu, které se uskutečnilo v Chlumčanech. Bylo to první soutěžní setkání se školami z našeho nového okresu, a tak jsme rádi využili společné cesty autobusem s kolegy ze Stoda, kteří nás bezpečně nasměrovali na místo závodu. Soutěž probíhala v lokalitě Vrch se zázemím v areálu Myslivny. Při závodě počasí běžcům přálo (navzdory nepříznivé předpovědi) a bylo téměř ideální pro vytrvalostní běh.

Závodníci ve všech kategoriích se museli popasovat s velmi náročným terénem obsahujícím prudké výběhy i seběhy, rovinatých úseků bylo na trase velmi poskrovnu. Na startu se objevili běžci z 9 škol, kteří startovali ve 4 kategoriích. Každá škola mohla nasadit do družstva až 6 běžců, přičemž do výsledků závodů se započítávala umístění 4 nejlepších. Zvítězil tým s nejnižších součtem pořadí. Pro každého účastníka bylo tedy důležité za sebou v cíli nechat co nejvíce soupeřů (celkový čas a odstup od ostatních běžců tentokrát nehrál takovou roli).

A jak se dařilo našim?

Mladší žákyně – trasa 1000 m

(R.Baxová, E.Bernklauová, K.Carvanová, M.Lukášová, A.Nečasová) – 4.místo

Mladší žáci – trasa 1400 m

(D.Duffek, O.Tiefenbach, D.Toman, J.Voráček, M.Wilhelm) – 4.místo

Starší žákyně – trasa 1400 m

(M.Hupačová, E.Hynčíková, V.Křížková, G.Multrusová, M.Ondrášiková) – 2.místo

Starší žáci – trasa 3000 m

(P.Duffek, D.Majer, D.Rotiš, P.Stauber, J.Švígler) – 3.místo.

Navíc mezi jednotlivci vybojoval Petr Duffek skvělé 2.místo! Všechny naše účastníky musíme pochválit, s náročným terénem se poprali velmi statečně a nakonec dosáhli i řady výborných umístění!

Zatím nemáme k dispozici podrobnější výsledky, další výsledkové info doplníme po jejich obdržení.

Milan Ondrášik a Petr Kamic, učitelé Tv

Vytvořeno: 3. 10. 2022