Obsah

Okresní kolo v minikopané

Typ: ostatní
Okresní kolo v minikopané info

V úterý 25. 4. se zástupci ZŠ Holýšov zúčastnili okresního kola v minikopané, které se uskutečnilo v Přešticích. Hrálo se ve velmi chladném a větrném počasí na hřišti u místní základní školy.

Pořadatelé připravili dvě hřiště, na kterých se hrálo souběžně, a tak měla soutěž poměrně rychlý spád a minimální prostoje.

Celkem se do turnaje přihlásilo 8 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin (A, B), v nichž se hrálo systémem každý s každým (15 minut hrubého času), přičemž všechny týmy předem věděly, že postoupí do play-off (hrálo se 2 x 10 minut hrubého času, systémem 1A-4B, 2A-3B, 3A-2B, 4A-1B).

A jaké výsledky přinesly zápasy našich hráčů?

Skupina

Holýšov – Blovice 3:1 Branky: Duffek 2, Majer z penalty

Zápas holýšovští kontrolovali a až v závěru se soupeři podařilo vsítit čestný gól.

Holýšov – Přeštice 2:0 Branky: Duffek, Majer

Tentokrát výrazná převaha přeštických chlapců, jen vynikající výkon brankáře S. Křížka umožnil našim zvítězit

(+ max. efektivita – 2 střely = 2 branky).

Holýšov – Stod 1:2 Branka: Majer

Zápas byl vyrovnaný, šance na obou stranách, hráči ze Stoda o kousek lepší.

Holýšov ve skupině obsadil 2. místo a ve čtvrtfinále se utkal se třetím týmem z druhé skupiny Merklínem.

Play-off

Čtvrtfinále

Holýšov – Merklín 1:0 Branka: Majer

V zápase více šancí na straně holýšovských a zasloužená výhra.

Semifinále

Holýšov – Nepomuk 0:1

Asi nejhratelnější soupeř z poslední potenciální trojice, nicméně se u některých našich hráčů začala projevovat únava a kluci poprvé v turnaji nedokázali vsítit branku.

o 3.místo

Holýšov – Stod 2:3 Branky: Majer, Stauber

Bohužel podobný scénář jako při zápase ve skupině – soupeř dal první gól a naši pouze dotahovali. Přesto ještě dvě minuty před koncem, po nádherné střele P. Staubera, živili naději alespoň na penaltový rozstřel. Tu jim ovšem soupeř rychle vzal, neboť hned po rozehrání vsítil třetí, „bronzový“ gól.

Naši reprezentanti sice obsadili, ve sportu velmi nepopulární, 4. místo, ale předvedli velmi pěkné výkony, za které bych jim chtěl poděkovat.

Turnaj byl velice vyrovnaný, o čemž svědčí i fakt, že celkový vítěz - tým Přeštic, prohrál v základní skupině všechna tři utkání a obsadil v ní poslední místo.