Obsah

Okresní kolo Poháru rozhlasu

Typ: ostatní
Okresní kolo Poháru rozhlasu info

Uskutečnilo se v úterý 16. 5. na stadionu, který leží v areálu základní školy v Přešticích. Po dlouhé době počasí sportovcům přálo a závody probíhaly za téměř ideálních teplotních a povětrnostních podmínek.

Pohár rozhlasu je tradiční atletická soutěž pro žáky základních škol, rozdělená do dvou kategorií: mladší žáci (žačky) – 6. a 7. ročník, starší žáci (žačky) – 8. a 9. ročník.

V každé kategorii se soutěží v pěti individuálních disciplínách (sprint, hod x vrh, 2 x skok a vytrvalost) a jednom štafetovém závodě.

Zúčastněné školy mohou nasadit do každého individuálního závodu tři reprezentanty a mají možnost poskládat dvě štafety. Zároveň platí omezení – jednotlivec může startovat maximálně ve dvou individuálních disciplínách a jedné štafetě.

Z našich družstev se nejvíce dařilo mladším žákům, kteří v konkurenci devíti škol vybojovali 3. místo a získali bronzové medaile! Starší žáci brali nepopulární 4. místo, starší i mladší žákyně pak shodně obsadily 6. místo.

I když se jedná o týmovou soutěž, za zmínku jistě stojí i medailová umístění našich atletů v jednotlivých disciplínách. Pomyslné zlato získali M.Man ve skoku dalekém a M.Toušek ve vrhu koulí, na stříbrném stupínku bychom našli V.Křížkovou (skok vysoký) a S.Kolářského (hod kriketovým míčkem) a bronz připadl E.Hynčíkové (skok vysoký), J.Voráčkovi (běh 1000m), J.Pamulovi (skok daleký), V.Novákovi (skok vysoký) a členům štafety na 4 x 60m (S.Kolářský, D.Toman, J.Voráček a D.Karda).

I z tohoto výčtu je jasné, že si naši sportovci vedli velmi dobře a řada z nich si navíc vytvořila kvalitní osobní rekordy. Všem děkujeme za velmi dobrou reprezentaci školy a přejeme hodně chuti do dalšího rozvíjení atletických dovedností!