Okresní kolo Atletického čtyřboje

Typ: ostatní
Okresní kolo Atletického čtyřboje info

Proběhlo ve čtvrtek 18. 5., opět na stadionu základní školy v Přešticích. Tentokrát se, bohužel, počasí vrátilo k letošnímu normálu, tzn., že bylo chladno a větrno.

Atletický čtyřboj je, stejně jako Pohár rozhlasu, soutěž pro žáky základních škol, rozdělená do dvou kategorií: mladší žáci (žačky) – 6. a 7. ročník, starší žáci (žačky) – 8. a 9. ročník.

V každé kategorii absolvují všichni účastníci čtyři disciplíny (sprint, hod míčkem x vrh koulí, skok vysoký x skok daleký a vytrvalost).

Každá škola může nasadit pět borců, přičemž do celkového bodového výsledku družstva se započítávají celkové součty čtyř nejúspěšnějších závodníků. Zároveň platí pro každý tým pravidlo – ve všech kategoriích se atleti musí rozdělit na skoky (3 na výšku x 2 na dálku, příp. obráceně), u starších se ještě stejným způsobem rozdělují mezi hod kriketovým míčkem a vrh koulí.

Osobně považuji víceboj za nejatraktivnější atletickou soutěž, a proto mě překvapilo, že se do každé kategorie přihlásily pouze čtyři školy.

Na druhou stranu medaile visely relativně nízko a všechna naše družstva si je nakonec domů odvezla!

Nečekaně vynikající výkony předvedlo prakticky ve všech disciplínách družstvo mladších žáků, zcela zaslouženě soutěž ovládlo a vybojovalo si postup do krajského kola!

Jako bonus v pořadí jednotlivců (tentokrát se vyhlašovali) obsadil 1. místo Sam Kolářský a hned za ním se na 2. místě umístil Jirka Pamula.

Všechny ostatní týmy vybojovaly shodně bronzové medaile a Eliška Hynčíková i Míra Man ještě přidali stříbrné medaile v soutěži jednotlivců.

Děkujeme všem za krásné sportovní zážitky, gratulujeme k zisku medailí a mladším žákům budeme držet palce při jejich zápolení na krajském kole – 23. 5. 2023!

Výsledky všech našich vícebojařů v příloze.