Workshop Kariérové poradenství

Workshop Kariérové poradenství Dne 19.4. se zúčastnilo třicet zájemců z osmých ročníků workshopu s názvem „Kariérové poradenství“.

V prostorách Komunitního centra v Holýšově „Honza a Hanka“ (Jan Brabec a Hana Maříková, dva pracovníci Infokariéry Plzeň) pomáhali žákům zamyslet se nad tím, kdo vlastně jsou, jaké jsou jejich silné stránky, kam by chtěli v životě směřovat či jaká je jejich představa blízké budoucnosti. To je totiž hlavní snaha poradců – naučit každého člověka, aby pochopil, že si buduje vlastní život, že on sám se zná nejlépe, a proto by měl také vědět, co by v životě (ne)chtěl dělat. Dvojice poradců na závěr ukázala osmákům několik webových stránek, na kterých najdou důležité informace nebo také seznam všech středních škol a odborných učilišť v ČR, které si mohou vyhledat podle náročnosti, oblasti zájmu apod.

Věřím, že řada žáků se opravdu na chvíli zamyslela a tříhodinový workshop pro ně měl přínos.

Soňa Adámková

Vytvořeno: 4. 5. 2023