Exkurze do Terezína

Exkurze do Terezína info

Ve čtvrtek 25.5. žáci 9. ročníku společně se zájemci ze 7. a 8.tříd absolvovali tříhodinovou cestu do Terezína. Odjezd byl v 7 hodin před školou. Při příchodu do Malé pevnosti, kde později probíhala prohlídka s průvodkyní, jsme mohli vidět asi 2000 hrobů obětí nacistického režimu v Terezíně. Prohlídka trvala necelou hodinu, během ní jsme se dozvěděli více o fungování pevnosti a měli jsme možnost vidět cely zdejších vězňů. Při pohledu na okovy v nich mnohým z nás přeběhl mráz po zádech. Také jsme viděli zeď, přes kterou se třem vězňům povedlo uniknout. Pak následovala návštěva kina, kde jsme zhlédli úryvky z propagandistického filmu natočeného nacisty a měli možnost vidět kresby věznů z ghetta. Po prohlídce jsme se vydali do samotného města a navštívili jsme  Muzeum ghetta.

Potom už jsme se vydali na cestu domů, kam jsme dojeli v půl šesté večer. Exkurze nás poučila o strašných událostech z minulosti a nesmíme dovolit, aby se něco takového opakovalo.

Tereza Kovačíková, Andrea Čiperová, 9.B

Vytvořeno: 1. 6. 2023