Beseda s Ivonou Březinovou

Beseda s Ivonou Březinovou info

Dne 4. 4. 2023 na naši školu zavítala spisovatelka Ivona Březinová. Žáci 2. tříd měli besedu spojenou s tématem Psi jako naši kamarádi i pomocníci, dále se dozvěděli několik zajímavých informací o paní spisovatelce a o tom, jak vzniká kniha.

Také žáci 4. tříd se dozvěděli, jaký je postup vzniku knihy – od napsání přes redaktora, ilustrátora, až po tiskárnu. Paní spisovatelka přinesla žákům z tiskárny archy jedné své knihy a ukázala jim, jak se skládají. Popsala dětem, jak vzniká obálka, přední a zadní předsádka knihy. Pak děti seznamovala s jednotlivými knihami, jak dlouho je psala (pár dní až několik let). Vysvětlila jim, že pro napsání náročnější knihy musí studovat různá témata a hledat odpovědi na spoustu otázek, než kniha vznikne. Nakonec nastínila téma některých knih pro starší děti.

S paní spisovatelkou se setkali rovněž žáci 5. tříd. Dozvěděli se zajímavosti o celé tvorbě knihy od prvního nápadu až k jejímu výtisku. Autorka představila i vlastní tvorbu pro začínající čtenáře např. Teta to plete, Teta to zase plete, Chobotem sem, chobotem tam... Někteří páťáci zjistili, že knihy již znají od dětství. Paní spisovatelka žáky seznámila s příběhy ze série GO! - Gang odvážných. V nich se autorka zaměřila na dobrodružnou literaturu, představila např. své knihy Ztraceni ve vlnách, Nevinná lavina, Ve spárech džungle, Poušť, všude poušť, Netvor třese zemí. Tento žánr žáky velice zaujal.

Na konci besed měli žáci možnost si vybrané knihy prohlédnout a popř. zakoupit s věnováním od samotné autorky knih. Besedy měla paní spisovatelka dobře připravené, žáci měli možnost poznat osobně autorku knih, které mají mnozí doma.

TU 2., 4. a 5. tříd + AP

Vytvořeno: 14. 4. 2023