Adaptační dopoledne 6.C

Adaptační dopoledne 6.C info

Pátek 2. 9. 2022 se nesl ve znamení stmelování kolektivů jednotlivých tříd. Adaptačního dopoledne se zúčastnila i třída 6.C, jejíž nová třídní učitelka si pro své žáky připravila hravé aktivity s cílem vzájemně se blíže poznat. Žáci se nejdříve „zahřáli“ na školním hřišti při pohybové hře, kdy měli co nejrychleji tvořit skupinky dle zadání – např. vytvoření 5členné skupinky, která se dotýká pravými koleny. Poté se třída přesunula do altánu, kde probíhaly další pestré aktivity. Paní učitelka nejdříve rozproudila komunikaci dotazem, jaké povolání by žáci chtěli v budoucnu vykonávat. Velmi zábavná byla následující aktivita, při níž si žáci dle vlastního uvážení odmotali z role toaletního papíru takovou část, aby jim pokryla celý den. Byl to však chyták – žáci měli o sobě prozradit tolik informací, kolik si odmotali částí toaletního papíru. Nejvíce se tak zapotil žák s 21 papírky. Velké nadšení vzbudil poslední úkol, kdy žáci v předem vylosovaných skupinkách měli za pomoci špejlí, lepenky a nůžek postavit co nejvyšší stavbu, která po ukončení 15minutového limitu vydrží stát alespoň 10 vteřin. Všechny skupinky se zadaného úkolu zhostily statečně. Vítězem se stala stavba o výšce 120 cm. Celé dopoledne všichni zhodnotili za velmi vydařené a již se těší na další společné aktivity.

Kateřina Pytlíková Ivana Sedláková (třídní učitelka 6.C)

Vytvořeno: 9. 9. 2022
Poslední aktualizace: 9. 9. 2022 7:37