Vánoční kouzlo pro 4. třídy v Domě dějin Holýšovska

Vánoční kouzlo pro 4. třídy v Domě dějin Holýšovska Ve středu 15. 12. se žáci tříd 4.A, 4.B a 4.C zúčastnili exkurze na radnici a vánoční výstavy v Domě dějin Holýšovska.

Zvídaví čtvrťáci měli možnost prohlédnout si kancelář pana starosty a paních místostarostek, vychutnat si atmosféru obřadní síně a získat informace, na kterém místě lze vyřídit různé potřebné záležitosti. Poté se žáci přesunuli do Domu dějin Holýšovska, kde na ně čekal bohatý program s nabídkou vánočních tradic. Kouzelnou atmosféru Vánoc děti nasávaly při prohlídce Betléma, tvorbě vánočního řetězu nebo ozdob, krájení jablíčka, pouštění lodiček z ořechových skořápek a také házení dřeváku za sebe. Mnohé také zajímala stálá expozice předmětů z doby 2. světové války. Do školy se děti vracely maximálně spokojené a jejich jménem děkujeme paní učitelce Lerchové za realizaci výborného nápadu, vedení města za čas dětem věnovaný, pánům Janu Valešovi a Rudolfu Švecovi za vřelé přivítání a přípravu bohatého programu.

Učitelky 4. ročníku – Monika Škudrnová, Jana Ondrášiková a Lenka Poslední

Vytvořeno: 16. 12. 2021