Sportovní setkání deváťáků tří škol 2022

Sportovní setkání deváťáků tří škol 2022 soutěž

Žáci devátých ročníků základních škol ze Stoda, Staňkova a pořádajícího Holýšova se, po dvouleté odmlce, sešli v pondělí 27.6. v Holýšově, aby poměřili svoje síly a schopnosti v několika různých sportech.

Využita byla všechna sportoviště na školní zahradě a přilehlém městském hřišti.

Vítězové jednotlivých sportů: atletika dívky – Stod, atletika hoši – Holýšov, přehazovaná dívky – Staňkov, kopaná hoši – Holýšov a vybíjená mix – Holýšov (všechny výsledky v přílohách).

Všichni zúčastnění deváťáci přispěli k pohodovému průběhu akce, vzájemně vykonávali funkci rozhodčích v jednotlivých sportech a oživili duch fair play.

Na závěr každý soutěžící obdržel účastnickou medaili a školy si mezi sebou rozdělily poháry za celkové umístění, které bylo následující: 1.místo Holýšov, 2.místo Staňkov, 3.místo Stod. (zajímavostí byl, při rovnosti bodů v celkovém pořadí, los o druhé místo: kámen-nůžky-papír za jásotu spolužáků ovládl staňkovský „střihač“).

Setkání mělo příznivou odezvu od většiny účastníků a je pravděpodobné, že se v roce 2023 uskuteční 4.ročník (věříme, že i s tradičním účastníkem Horšovským Týnem - letos omluven).

Všem deváťákům přejeme pohodové léto a úspěšný poprázdninový vstup do nových škol.

za učitele Tv Milan Ondrášik

Vytvořeno: 29. 6. 2022