Nic Není Nemožné aneb Cestování s handicapem

Nic Není Nemožné aneb Cestování s handicapem přednáška

V pátek 10.6. se v učebně zeměpisu uskutečnil blok tří zeměpisných přednášek našeho bývalého žáka Jakuba Greschla.

Každá z nich měla délku trvání jednu vyučovací hodinu a jednotlivá témata byla následující: Národní parky USA, Thajsko, Madeira a Portugalsko.

Akce byla určena pro vybrané žáky 8. a 9. ročníku, kteří mají alespoň trochu zájem o zeměpis a cestování.

Každé přednášky se zúčastnilo přibližně 30 žáků, většina z nich absolvovala celý blok.

Celkově, zejména podle reakcí žáků, byla akce velmi povedená. Děti nejvíce zaujaly Kubovi historky z cestování, kterými okořenil spoustu obrazových materiálů, jež na svých cestách pořídil.

Vzhledem k tomu, co i se svým handicapem v životě dokázal, může být v budoucnu pro řadu účastníků hnacím motorem v uskutečňování jejich snů.

Atmosféra po celé tři hodiny byla velmi přátelská, a tak si každý účastník mohl, mimo dojmů z krásných fotografií a vyprávěných zážitků, odnést do života tři „moudra“: při plnění svých snů si za nimi jděte a nebojte se překonávat i velké překážky; zdokonalujte se v angličtině a nebojte se ji aktivně používat; cestujte a poznávejte svět, ale nezapomeňte, že spoustu krásných míst můžete najít i v nás doma.

Kubovi děkujeme za příjemné dopoledne a přejeme mu mnoho dalších cestovatelských zážitků. A možná se uvidíme na další přednášce před koncem roku 2022 .

Milan Ondrášik

Vytvořeno: 13. 6. 2022