Koloběžkohry aneb 1.koloběžkové klání Stod versus Holýšov

Koloběžkohry aneb 1.koloběžkové klání Stod versus Holýšov info

Na stodském stadionu a v jeho nejbližším okolí se v pondělí 20.6. uskutečnilo soutěžní setkání stodských a našich (převážně deváťáků) žáků, ve kterém poměřili svoje schopnosti v ovládání koloběžek.

Již od rána se vše vyvíjelo zajímavě a díky problémům na železnici se naši závodníci na místo srazu nakonec dostali autobusem s téměř hodinovým zpožděním. To naše reprezentanty ale nerozhodilo, stejně jako déšť, který nás přivítal po příchodu na stadion.

Celkem se představilo 23 našich (+ 1 „zapůjčený“ stodský) jezdců a 24 domácích. V rámci škol byly děti rozdělené do 3 osmičlenných družstev (4 hoši + 4 dívky). Celkem se tedy na startu objevilo 6 družstev.

Na koloběžkáře čekaly dvě soutěžní disciplíny: sprint na 200m a štafeta 4x400m, přičemž vždy proti sobě jeli jedno družstvo ze Stoda a jedno z Holýšova. Po odjetí všech závodníků se sečetli jejich dosažené časy v rámci družstva a vítězem se stal, což nikoho asi nepřekvapí, tým s nejnižším součtem časů.

I když řada borců z holýšovské školy stála na koloběžce poprvé, dokázalo se jedno z našich družstev vklínit mezi domácí a vybojovalo bronzové medaile!

Určitě jim to udělalo velkou radost, ačkoliv se domnívám, že o vítězné trofeje při tomto setkání až tak úplně nešlo.

V doplňkových soutěžích – kooperace týmů při přesouvání se pomocí dřevěných podložek a společném výjezdu si děti užily docela dobrou zábavu.

Řada z nic si také odnesla dobrou zkušenost do života – z koloběžky se z plné jízdy bezpečně vystoupit nedá, nejdříve je třeba alespoň trochu přibrzdit. 😊

Všechny naše účastníky musím pochválit, na této akci byly výbornými vyslanci holýšovské školy.

Děkuji všem kolegům ze Stoda za krásně připravené dopoledne, a pevně doufám, že jim stejnou mincí oplatíme 27.6. na sportovním setkání deváťáků u nás.

Milan Ondrášik

Vytvořeno: 21. 6. 2022