46.ročník Olympiády v českém jazyce

školní kolo

V pondělí 25.listopadu proběhlo školní kolo 46.ročníku Olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnilo 18 žáků osmého a devátého ročníku. Zadání olympiády se skládá ze dvou částí. První, mluvnická část je zaměřena na jazykové hrátky. Žáci si zde ověřili svou úroveň slovní zásoby a logického myšlení. Druhá část je zaměřena na sloh. Letošní téma znělo: „Tomu říkám překvapení.“ Slohový útvar byl volný a téma se mělo zpracovat formou prózy.

A kdo jsou ti nejlepší?

1. místo: Jakub Macán, 9.B

2. místo: Kateřina Bozděchová, 8.A

3. místo: Anna Stahlová, 8. A

Všem řešitelům blahopřejeme, Kubovi a Katce přejeme hodně štěstí v okresním kole, které se uskuteční v úterý 21.ledna 2020 v Domažlicích. Náhradnicí do okresního kola je Anička.

Miroslav Brabec

Vytvořeno: 26. 11. 2019