Téma: Voda

Návštěva Čističky odpadních vod v Holýšově 1 Exkurze

V červnu letošního roku došlo v našem městě k nedostatku pitné vody. Byl vyhlášen zákaz napouštění bazénů a zalévání pitnou vodou. Je to problém nejen našeho města, ale celé naší planety Země. Ubývá spodní voda a musíme hledat i další využití vody povrchové.

Vzhledem k tomu, že problém je tak obrovský, rozhodli jsme se i my na naší škole, že se v letošním školním roce budeme tématu voda věnovat. První krok, který jsme udělali, bylo vysvětlit dětem, co se vlastně děje s vodou, kterou používáme doma, kam ji „posíláme“. Navštívili jsme proto čističku odpadních vod od 3. ročníků. Ve škole jsme pak diskutovali o tom, jak každý z nás může přispět k šetření s pitnou vodou, a počítali jsme, kolik vody spotřebujeme v domácnosti za 1 den. Promítli jsme si i „Film o vodičce“, aby se děti také dozvěděly, nejen kam špinavou vodu posíláme, ale jak se pitná voda dostane do našich domovů.

První a druhý ročník navštívil zahradu p. ředitelky Moniky Hynčíkové. Ta dětem ukázala nádrž na dešťovou vodu, k čemu slouží a jak s ní pracuje.

V práci na téma voda budeme pokračovat celý školní rok – její nezbytnost, výskyt v přírodě, znečišťování, život ve vodě, povodně atd. Určitě uspořádáme kromě již plánovaného Dne Země i Den vody, který připadá na 22.3.

Monika Lerchová

Vytvořeno: 7. 10. 2019