Ptačí hodinka

Ptačí hodinka 1 přírodovědné praktikum

Ve dnech 10. – 12. ledna 2020 proběhla v ČR akce Ptačí hodinka, při které jsou sčítáni ptáci na krmítkách po dobu jedné hodiny. Do připraveného formuláře je zapisován nejvyšší počet jedinců daného druhu spatřený najednou na jednom stanovišti. Členové přírodovědného praktika ZŠ Holýšov se také zapojili do této akce. Vybaveni bystrým zrakem a dalekohledy sledovali krmítko, které stojí ve školní zahradě a ve kterém je ptactvu k dispozici pestrá nabídka potravy. Mnohé ptačí laskominy připravili sami žáci při přírodovědném kroužku, čímž obohatili tradičně podávané krmení. Po hodině pozorování byl počet spatřeného ptactva překvapivě nízký – 2 sýkory koňadry a 1 kos. Důvod tak malého počtu vidíme hlavně v mírném průběhu zimy a rušnosti místa, kde se krmítko nachází a kde se v pracovních dnech pohybuje velké množství dětí. Do akce se také zapojili někteří žáci 4. A, kteří u svých domovů napočítali mnohem více druhů i větší početnost ptačích jedinců.

Jitka Korelusová

Vytvořeno: 13. 1. 2020