Návštěva EvoBusu a SOŠ HoršovskýTýn

Návštěva EvoBusu a SOŠ HoršovskýTýn Dne 27. února zájemci z 8.tříd návštívili firmu EvoBusu v Holýšově.

Prohlídka byla velmi naučná a dozvěděli jsme se spoustu nových znalostí. Pán, který nás po celou dobu naší návštěvy EvoBusu provázel, nám sdělil mnoho informací a to např.: jak EvoBus vznikl, kolik má zaměstnanců atd. Zavedl nás také do pracovního provozu, a tak jsme mohli vidět, jak vznikají autobusy a v jakém zpracování jsou odváženy k další úpravě, což žáky velmi zaujalo. Dále naše exkurze pokračovala v Horšovském Týně, kde jsme navštívili Mateřskou školu, ale zrovna bez dětí a Střední odbornou školu a Sřední odborné učiliště (SOŠ a SOU).  Z Horšovského Týna jsme přejeli do vesnice Horšov, což je část města Horšovský Týn. Zde jsme pozorovali žáky, kteří chodí na SOŠ a SOU v Horšovském Týně, jak opravují traktory. Dále nás provedli Ekologickou farmou, kde jsme se mohli podívat na zvířata  a některá si pohladit. Naše poslední zastávka byla ve školním penzionu SOŠ a SOU Horšovský Týn s příznačným názvem "Penzion V Oboře". O naší spokojenost se postarali žáci pod vedením učitelů odborného výcviku. Jako pohoštění jsme dostali muffin a šálek čaje. Exkurze se nám velmi líbila a dala nám nové informace do života. Jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit.

Markéta Bauerová

Vytvořeno: 17. 3. 2020