Lyžařský výcvik 2020

Lyžařský výcvik 2020 1 2.-6.3.

Dne 2.3.2020 okolo desáté hodiny ran ní jsme dorazili do Železné Rudy. Hned po vybalení oblečení a lyžařského náčiní jsme vyrazili na procházku na Pancíř. Cesta byla náročná, ale nakonec všichni došli do penzionu v pořádku. V úterý nám začal lyžařský výcvik. Schopnější lyžaři vyrazili na sjezdovku, nezkušení se pěšky dopravili na zasněžené místo vedle sjezdovky, aby si zkusili stoupnout na lyže. Následující dny se začátečníci postupně připojovali ke spolužákům na sjezdovce a okoukávali techniku ostatních lyžařů. Naštěstí se při lyžování nestalo žádné vážné zranění, které by mohlo přerušit náš výcvik. V pátek jsme se s horami rozloučili krátkou procházkou na Alžbětín a celí vyřízení dojeli domů. Lyžařský výcvik se vydařil, neboť i ti, co si mysleli, že se nikdy nenaučí lyžovat, to perfektně zvládli.

Kateřina Bozděchová 8.A

Ve dnech 2. – 6. března jsme absolvovali lyžařský výcvik na Železné Rudě. Od Základní školy Holýšov jsme odjeli okolo půl deváté, na místo jsme dorazili přibližně v deset hodin. Po obědě jsme vyrazili na výšlap na Pancíř. Další dny jsme strávili na sjezdovce, jež ležela blízko našeho penzionu. Lyžování si užili všichni včetně našich spolužáků, kteří se učili lyžovat až na místě. Po celou dobu probíhal turnaj v karetní hře prší. Na dny strávené na horách budeme všichni dlouho vzpomínat.

Děkujeme všem učitelům, kteří se o nás na kurzu starali.

Klára Hesová a Julie Karaffová 7.C

Vytvořeno: 10. 3. 2020