Exkurze v ČOV

Exkurze

Od konce září do konce října navštívili žáci 3. – 8. tříd holýšovskou čističku odpadních vod. Chtěli jsme děti seznámit s problematikou odpadní vody, ukázat, kolik práce je s jejím vyčištěním, a vysvětlit tudíž nutnost správného hospodáření s pitnou vodou.

Ačkoli to nebyla právě „voňavá“ záležitost, děti zvládly projít celý provoz bez problémů a díky trpělivému výkladu p. Oswalda a Plecitého získaly povědomí o práci v čističce. Žáci 8. ročníku tuto tematiku probírají i v chemii, a proto někteří ze svých zápisků připravili i referáty.

Myslím, že spousta žáků mohla po exkurzi „poučit“ i své rodiče, co do odpadu rozhodně nepatří, a to bylo koneckonců také jedním z důvodů, proč jsme s dětmi naši čističku navštívili.                                                                                                        Hana Schröpferová

Vytvořeno: 11. 11. 2019
Poslední aktualizace: 11. 11. 2019 12:33