Exkurze do Domažlic

Střední zdravotnická škola v Domažlicích a Od vzdělání k zaměstnání

V úterý 18.11. 2019 jsme se sešli před školou, kam po chvíli přijel autobus, který nás dovezl až do Domažlic na autobusovou zastávku. Během jízdy panovala celkově pohodová atmosféra, každý si našel zábavu, která ho cestou provázela. Poté, co jsme vystoupili, jsme přešli do budovy Střední zdravotnické školy Domažlice, kde nás poučili o základech první pomoci i o jejím uplatnění v praxi. Oba zdravotníci vyprávěli velmi poutavě a každý z nás si z toho něco odnesl. Následovala krátká přestávka, při které nám byly dopřány chutné bagety. Následující program byl neméně poutavý už jen z důvodu, že veškerou teorii provázela i praxe, kterou doplňoval i rozkošný obličej malého kojence. Zkušená zdravotní sestra nás totiž poučovala o tom, jak pečovat o dítě. Zkoušeli jsme si připravovat sunary a koupat kojence. Poté, co se z nás staly pečlivé maminky, jsme se vydali do kulturního domu na akci od Vzdělání k zaměstnání, kde jsme se ohřáli a čerpali informace o školách, které by většinu z nás rády uvítaly na začátku školního roku ve svých prostorech. Když jsme si všechny stánky prošli a byli jsme už trochu uchození, pomalu jsme se vypravili na autobus. A jelikož jsme měli dost času, tak jsme se ještě vypravili na kebab. Ve zdraví jsme se dopravili před naši základní školu. Výlet jsme si všichni moc užili a v budoucnu na něj budeme vzpomínat jako na důležitou životní zkušenost.

Jakub Hovorka, 9.B

Vytvořeno: 29. 11. 2019