Exkurze 8. ročníku v Plzni – INFIS

30. 1. 2020 – Návštěva Střední školy informatiky a finančních služeb

Ve čtvrtek 30. 1. 2020 jsme navštívili Střední školu informatiky a finančních služeb v Plzni, tzv. INFIS. Během programu jsme přecházeli mezi dvěma budovami, přičemž jsme se rozdělili na čtyři skupiny a každá skupinka měla svého instruktora. Studenti na nás byli milí a my se díky nim dozvěděli mnoho zajímavých věcí. Ukázali nám, jak se na poště pracuje s dopisy a balíky, podle čeho se řadí do pytlů, a jak se pozná, že je balík něčím zvláštní nebo důležitější. Vyzkoušeli jsme si, jakým způsobem se zakládá bankovní účet, práci prodavačky u pokladny a spousty dalších pozoruhodných činností. Byli jsme provedeni budovou, zejména šatnami, dále odbornými učebnami a jídelnou s tělocvičnou.
Jestliže se někdo zajímá o specializace, které škola nabízí, uvažováním o této určitě nešlápne vedle.

žákyně Katka Bozděchová, 8.A

Vytvořeno: 11. 2. 2020