Divadélko pro školy

Divadlo

Ve čtvrtek 17. 10. 2019 do Holýšova opět zavítal herecký soubor Divadélka pro školy z Hradce Králové.

Pro žáky z prvního stupně si herci připravili loutkoherecké představení Pohádka ze starého mlýna aneb Nebojte se hastrmanů. V první části byly děti formou přednášky seznámeny s postavou vodníka, jeho vlastnostmi, zálibami a významem v českých pohádkách. Dále malí diváci zhlédli pohádku o vodníkovi a mlynáři, která byla plná vtipných situací a písniček.

Pro žáky druhého stupně sestavila herecká dvojice výukovou hodinu Jak jste to myslel, pane Shakespeare? aneb Život a dílo největšího dramatika. Humornou formou byli žáci seznámeni s životem Williama Shakespeara a prostřednictvím několika ukázek i s jeho dílem. Herci si připravili úryvky z historické hry Richard III., komedie Marná lásky snaha, tragédie Romeo a Julie a ukázku ze Sonetů, která svědčí o tom, že byl Shakespear i básníkem.

Žáci i učitelé pozitivně hodnotili zapojení obecenstva do představení, vtipné provedení scének, schopnost improvizace herců. Sami žáci vyjádřili přání navštívit divadelní představení i v příštím školním roce.

Petra Šebková

Vytvořeno: 3. 11. 2019