Štafetový pohár

30.4.

Dne 30.4. se šestnáct žáků (z druhé, třetí a páté třídy) vypravilo na štafetový pohár do Horšovského Týna. Počasí sportovcům vysloveně přálo, protože den před i den po pršelo a v úterý, kdy se závod konal, svítilo od rána sluníčko.

Přihlášených bylo celkem 13 týmů, sešly se školy z Domažlic, Mrákova, Staňkova, Koutu na Šumavě, Poběžovic a dalších měst z okresu. Na úvod čekala sportovce společná rozcvička na dětské hity. Závod začal štafetou mladších, po třetím rozběhu přišla na řadu družstva starších. Dle výsledných časů pak byla smíšená družstva (vždy čtyři žáci z mladší kategorie a čtyři ze starší kategorie) rozdělena do třech skupin. Holýšov startoval ve druhé skupině a všech šestnáct žáků naší školy společnými silami vybojovalo krásné deváté místo. Štafetový závod byl obohacen doprovodnými disciplínami pro jednotlivce, kterými byl hod medicimbalem obouruč a skok z místa. Nutno zmínit sportovce Jakuba Šindeláře, který zazářil v hodu medicimbalem ve své kategorii na prvním místě.

Soňa Adámková

Vytvořeno: 5. 5. 2019