Sportovní setkání deváťáků čtyř škol

17.6.2019

Sportovní setkání deváťáků čtyř škol 2019

Žáci devátých ročníků základních škol z Horšovského Týna, Stoda, Staňkova a pořádajícího Holýšova se sešli v pondělí 17.6., aby poměřili svoje síly a schopnosti v několika různých sportech.

Využita byla všechna sportoviště na školní zahradě a přilehlém městském hřišti.

Vítězové jednotlivých sportů: atletika dívky – Stod, atletika hoši – Holýšov, přehazovaná Staňkov a florbal – Horšovský Týn. Dále si zájemci vyzkoušeli sporty, jejichž výsledky se nezapočítávaly do celkového hodnocení, a sice stolní tenis, streetball a americkou vybíjenou.

Všichni zúčastnění deváťáci přispěli k pohodovému průběhu akce, vzájemně vykonávali funkci rozhodčích v jednotlivých sportech a oživili (dnes už vzácný) duch fair play.

Na závěr každý soutěžící obdržel účastnickou medaili a školy si mezi sebou rozdělily poháry za celkové umístění, které bylo následující: 1.místo H.Týn, 2.místo Holýšov, 3.místo Stod, 4.místo Staňkov.

Setkání mělo příznivou odezvu od většiny účastníků a je pravděpodobné, že se v roce 2020 uskuteční 3.ročník.

za učitele Tv  Milan Ondrášik

Konečná tabulka