Olympiáda Čj

Školní kolo

45. ročník Olympiády v českém jazyce – školní kolo

V úterý 20. listopadu proběhlo školní kolo 45. ročníku Olympiády v českém jazyce, kterého se zúčastnilo 13 žáků osmého a devátého ročníku. Zadání olympiády se skládá ze dvou částí. První, mluvnická část je zaměřena na jazykové hrátky. Žáci si zde ověřili svou úroveň slovní zásoby a logického myšlení. Druhá část je zaměřena na sloh. Letošní téma znělo: „Co všechno umí světlo.“ Slohový útvar byl volný a téma se mělo zpracovat formou prózy.

A kdo jsou ti nejlepší?

1. místo: Kateřina Kvítková, 9. B

2. místo: Johana Auerveková, 8. B

3. místo: Tomáš Hladil, 9. A

Všem řešitelům blahopřejeme, Kačce a Johy přejeme hodně štěstí v okresním kole, které se uskuteční v pondělí 28. ledna 2019 v Domažlicích. Náhradníkem do okresního kola je Tomáš.

Miroslav Brabec

Vytvořeno: 22. 11. 2018