Výlet 6BC

Techmanie

Výlet 6. B a 6. C do Techmanie

Už v osm hodin ráno byly obě třídy v autobuse a byly připraveny vyjet směr Plzeň. Všichni se těšili, takže v autobuse celou dobu panovala dobrá nálada. Když jsme přijeli do Techmanie, rozdělili jsme se do skupin a šli jsme se podívat na různé expozice. Např. POD HLADINOU, ČT :D, CHEMISTŘI, ČLOVĚK A ZVÍŘE, VODNÍ SVĚT. Hodně se nám líbil únik z potápějícího se Titaniku. Viděli jsme také představení, kde byl Van de Graaffův generátor. Ke konci jsme si zašli do suvenýrů, kde jsme si mohli koupit magnetku, záložku, pohled se zvířátky, trička, náramky, hlavolamy atd. V jednu hodinu jsme všichni spokojeně nasedli do autobusu a odjeli jsme zpět do Holýšova. Výlet se všem moc líbil.

Tereza Vlachová, 6. B

Školní výlet třídy 6. C

23. května jsme měli společně se třídou 6. B naplánovaný výlet do Techmanie. V 8 hodin jsme nastoupili do přistaveného autobusu společně s třídními učitelkami P. Šebkovou a naší třídní učitelkou M. Krafčikovou. Vyjeli jsme směrem na Plzeň.

Po příjezdu před Techmanii jsme se vydali do známých prostor. Batohy a bundy jsme si uložili do připravené skříňky a s nadšením jsme se rozběhli do prostorných hal. V prostoru expozic jsme si například prohlédli: POD HLADINOU, VODNÍ SVĚT, ČLOVĚK A ZVÍŘE. Také jsme viděli dílo Davida Černého ENTROPA a nohy Emila Zátopky.

Všem se nám líbil únik z potápějícího se Titaniku, ze kterého se nám točila hlava. Zkusili jsme řešit různé hlavolamy, podívali jsme se do Planetária.

Někteří z nás nezapomněli ani na obchod se suvenýry a stánek s občerstvením.

Na zpáteční cestu jsme se vydali kolem 13. hodiny.

Výlet se nám líbil.

Žáci 6. C