Vánoční den na 1. stupni

V pátek 21. 12. 2018 proběhl na 1. stupni Vánoční den.

V pátek 21. 12. 2018 zhlédli žáci 1. tříd 2 divadelní představení v kulturním domě.

Vánoční příběh nacvičila s dětmi p. uč. Škudrnová. Divadelní soubor pod vedením p. uč. Lerchové zahrál pohádku Královna Koloběžka.

Ve třídě si děti připomněly vánoční zvyky, obyčeje a nejznámější koledy.

TU 1. tříd

Ráno navštívily děti divadelní představení, které pro spolužáky připravily děti z dramatického kroužku pod vedením učitelek M. Lerchové a M. Škudrnové. Po divadle se žáci 2. A přesunuli do školy a posvačili. Ve třídě se děti dočkaly i návštěvy bývalé paní učitelky Nikoly Jenišové a také nové paní učitelky Andrey Hübnerové. Po svačince  se  děti pustily do zdobení jablka a pomeranče  voňavým kořením. Při poslechu vánočních koled jim šla práce pěkně od ruky.

Alena Adámková

2. B shlédla divadelní představení Strašidelná půda. Ve druhé části dne žáci ve dvojicích představili vánoční zvyky a voňavým kořením si nazdobili pomeranč.

J. Husťaková

2. C prožila vánoční den nejprve na divadelním představení, které bylo moc povedené, a děkujeme dramatickému kroužku. Ve třídě jsme si povídali, jaké známe vánoční zvyky,  krájeli jablka a všichni žáci našli očekávanou hvězdičku.
Výrobou kapříka jsme ukončili výuku v roce 2018.
Tř. uč. J. Švédová

V pátek ráno, ještě předtím, než jsme odešli na divadlo do KD, přestěhovali jsme si lavice tak, abychom mohli sedět pohromadě u jednoho velkého stolu. Divadlo se všem moc líbilo, ale myšlenky se nám už ubíraly k vánoční vybíjené se 3. B, která nás čekala za chvíli. Zápas zakončený prohrou přinesl mnoho emocí. Přesto nám nezkazil radost z dárku, který se objevil pod stromečkem a který skrýval malé překvapení pro každého z nás. Za zvuku koled jsme pak příjemně naladěni poseděli u cukroví a čaje a povídali si o vánočních zvycích i o tom, na co se kdo o Vánocích těší.

S. Adámková, 3. A

V pátek 21. 12. začal pro děti ze 3. B Vánoční den v KD divadelním představením žáků dramatického kroužku pod vedením p. uč. Škudrnové.

Po zhlédnutí pohádek a společném zpěvu vánoční koledy se děti vrátily do školy. Zde se převlékly do cvičebního úboru a šly si zasportovat. Třídy 3. B a 3. A si změřily síly při vánočním turnaji ve vybíjené.

Po svačině jsme si udělaly ve třídě vánoční besídku s rozdáváním dárků a se zpěvem vánočních koled.

V 11,15 děti odcházely ze třídy plny těšení se na Vánoce, dárky a prázdniny.

O. Becková, tř. uč.

Žáci 3. C se nejprve zúčastnili divadelního představení v KD. Poté se vrátili do třídy, kde si připomněli vánoční tradice, vyprávěli si o svých vánočních přáních a nadělili si drobné dárky. Domů odcházeli plni očekávání a těšili se na vánoční prázdniny.

J. Korelusová

Poslední školní den roku 2018 si naše třída 4. A užívala dohromady s třídní učitelkou. Nejdříve jsme navštívili divadelní představení dramatického kroužku v kulturním domě, které se nám moc líbilo.

Poté jsme zbývající čas společně prožili ve třídě u vánočního stromečku. Zpívali jsme koledy, povídali si, ochutnávali vánoční cukroví a rozdávali jsme si dárečky.

V 11 hodin jsme uklidili třídu a šatnu a rozešli jsme se s přáním veselých Vánoc.

Z. Jandová

Vánoční den 4. B začal návštěvou kulturního domu, kde jsme zhlédli Zimní pohádku a pohádku Královna Koloběžka, ve které vystupovala i děvčata z naší třídy. Všichni jsme si divadelní představení užili a moc se nám líbilo. Poté jsme se vrátili do naší třídy. Po velké přestávce následoval vánoční raut. Krásně naaranžovaný stůl s ubrousky složenými do vánoční hvězdy se prohýbal pod tíhou cukroví. Po třídě voněl zimní čaj se skořicí. Pod rozsvíceným stromečkem na každého čekal malý vánoční dárek. Následnou vánoční párty doplnili někteří žáci svými tanečky a vystoupeními. S přáním šťastných a veselých Vánoc jsme se všichni rozloučili a natěšeni jsme pospíchali na zasloužené prázdniny.

Tereze Vicianová

Tradiční Vánoční den 4. C prožila velmi pěkně. Hned zrána nás naladilo divadlo v Kulturním domě, připravené šikovnými učiteli a žáky školy. Poté jsme se vydali na procházku do parku, kde se nikdo nestyděl hrát na babu. Dopoledne jsme zakončili výbornou pizzou a vzájemně si popřáli krásné svátky.

Aneta Kocmanová

V pátek 21. 12. proběhl v 5. A vánoční den. První vyučovací hodinu si žáci vytvořili krásný adventní věnec z papíru ozdobený mašličkami a malými žlutými nebo červenými bambulkami podle vlastní fantazie. Během druhé vyučovací hodiny jsme se společně přesunuli do kulturního domu na divadelní představení Malý princ, které nastudoval dramatický kroužek pod vedením paní učitelky Lerchové. Všem z 5. A se představení moc líbilo. Po návratu zpět do třídy jsme si zazpívali vánoční písně a koledy, žáci si mezi sebou rozdali vánoční dárečky. Všichni jsme si vzájemně popřáli krásné Vánoce.

Eva Auerveková

V pátek 21. prosince 2018 proběhl ve třídách 5. B a 5. C Vánoční den. Nejprve jsme se všichni sešli ve třídě, rozdali jsme si dárečky, ochutnali vzájemně vánoční cukroví a popovídali si o vánočních zvycích. Ve čtvrt na deset jsme vyrazili do Kulturního domu, kde jsme zhlédli divadelní představení školního dramatického kroužku Malý princ. Původně plánovanou vycházku jsme z důvodu nepříznivého počasí nahradili hraním stolních her. Bylo to příjemné zakončení posledního předvánočního školního týdne.

Bozděchová + Kamic

Dne 21. 12. zvládla děvčata z dramatického kroužku Herečky nejtěžší zkoušku - hrála před spolužáky a učitelkami. Po krátké chvilce překonala obavy a opět si zasloužila potlesk diváků. Naposled byla na programu Vánoční pohádka. Po vánočních prázdninách začnou zkoušet nové představení.

M. Škudrnová

Vytvořeno: 9. 1. 2019